Shopping Cart
Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk

Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy?

Baby shower to przyjęcie organizowane dla kobiety oczekującej na dziecko, które w Polsce znane jest też pod nazwą „becikowe”. Co warto wiedzieć o tego rodzaju przyjęciu? Jak zorganizować udaną imprezę baby shower? Sprawdź nasze podpowiedzi!

Kto organizuje przyjęcie baby shower?

Z założenia przygotowaniem tego przyjęcia powinna zająć się najbliższa przyjaciółka lub krewna przyszłej mamy, która angażuje do pomocy resztę żeńskiej części znajomych czy rodziny. Często jednak rolę inicjatorki i organizatorki takiego przyjęcia przejmuje sama zainteresowana, która chce mieć pełną kontrolę nad tym, jak będzie wyglądało jej przyjęcie baby shower. Nie jest to żadnym błędem. Ważne, aby kobieta w ciąży nie została z tym sama i mogła liczyć na pomoc najbliższych. To ma być jej dzień, dlatego warto zaproponować wyręczenie w niektórych obowiązkach. Wspólnie z koleżankami można podzielić się sprawami organizacyjnymi takimi jak: menu, tort czy dekoracje, a także zadbać o posprzątanie po przyjęciu, ewentualnie można zdecydować się na współpracę z firmą. Nie ma też nic nietaktownego w zaproszeniu na baby shower mężczyzn, jeżeli przyszła mama sobie tego życzy. Jeśli impreza ma być niespodzianką, dyskretnie podpytajmy, jaki rodzaj świętowania odpowiada przyszłej mamie.

Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk

Kiedy zorganizować przyjęcie?

Jeśli już wiemy kto zajmie się przygotowaniami, musimy dobrze zastanowić się, kiedy zorganizować baby shower, aby termin pasował przyszłej mamie oraz jej najbliższym, bez których nie wyobraża sobie tego przyjęcia. Przyjęcie organizowane jest przeważnie w trzecim trymestrze ciąży. Od 7 do 9 miesiąca ciąża jest zwykle stabilna, mijają mdłości, a przyszła mama ma o wiele lepsze samopoczucie niż na początku ciąży i więcej czasu dla siebie. Przed rozpoczęciem organizacji przyjęcia, określeniem terminu i zaproszeniem wszystkich gości, warto upewnić się jak czuje się nasz honorowy gość i czy będzie to dobry moment na tego typu spotkanie. Należy też pamiętać, żeby nie planować baby shower na późne godziny wieczorne, by nie przemęczać przyszłej mamy – najlepsze będzie weekendowe popołudnie.

Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk

Co przygotować na baby shower?

Celem spotkania jest przede wszystkim okazanie przyszłej mamie wsparcia, troski i serdeczności. Przyjęcie nie musi być huczne. Chodzi o to, by główna zainteresowana wiedziała, że może liczyć na przyjaciółki w tym niezwykłym dla niej czasie i również one cieszą się z nadchodzących zmian w jej życiu. Trzeba więc zadbać o atmosferę sprzyjającą kobiecym rozmowom, wymianie doświadczeń, wspólnemu oglądaniu zdjęć USG itd. Nie chodzi tu o drogie i wymyślne atrakcje, ale miłe gesty, które dodadzą otuchy w ostatnich tygodniach ciąży.

Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk

Ważną częścią wydarzenia są prezenty. Zazwyczaj są to różne elementy wyprawki dla maluszka. Organizatorka może wspólnie z przyszłą mamą sporządzić listę, która zostanie przekazana uczestniczkom baby shower. Dzięki temu przyszła matka nie będzie musiała martwić się, co zrobić z kilkoma niemowlęcymi rożkami, dwoma krzesełkami do karmienia lub zbędnymi kompletami pościeli. Najważniejszym wyznacznikiem przy wyborze prezentu jest ułatwienie życia przyszłej mamie w opiece nad dzieckiem. Jako podarunek najlepiej sprawdzą się pieluszki, ubranka, kosmetyki, zabawki i różnego rodzaju akcesoria dla dzieci. Warto skonsultować się z najbliższą przyjaciółką przyszłej mamy, która poradzi lub pomoże rozdzielić zakup mile widzianych prezentów między gości. Jeśli przyszła mama ma już wszystko, czego potrzeba dziecku, pomyślmy o prezencie dla niej samej. 

Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk

Na przyjęciu musi pojawić się tort, którego obecność zawsze zobowiązuje do świętowania. Oczywiście goście chętnie poczęstują się także przekąskami i napojami. Świetnym pomysłem na baby shower jest słodki stół, na którym postawimy muffiny, babeczki, makaroniki i inne słodkości, które kolorystycznie będą sugerować płeć dziecka lub zostaną przyozdobione uniwersalnymi becikowymi motywami typu bocian lub smoczek. Natomiast przygotowując jedzenie i napoje, weźmy pod uwagę, że główną bohaterką przyjęcia jest kobieta w ciąży, która pewnych produktów nie powinna spożywać. Unikamy np. surowego mięsa, serów pleśniowych, napojów gazowanych, a także alkoholu. Toast można wznieść lampką szampana bezalkoholowego. Na stole może pojawić się modna papierowa zastawa, która będzie dopasowana do aranżacji całego przyjęcia.

Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk

Propozycje miejsc do zorganizowania baby shower i dekoracji 

Zdecydowanie najlepszym miejscem jest dom przyszłej mamy. Zdarza się jednak, że wydarzenie organizowane jest w mieszkaniu przyjaciółki, która przygotowuje całą oprawę, albo w restauracji czy kawiarnii. Wiosną lub latem przyjęcie dla przyszłej mamy można przygotować w ogrodzie – jeśli warunki na to pozwalają. W każdym z tych miejsc można zastosować szereg dekoracji, które podkreślą charakter przyjęcia. Warto wybrać te akcesoria, które nawiązują do tematyki imprezy – banery z napisem Oh Baby, girlandy Baby Shower, kolorowe pompony i balony. Przyszłej mamie można podarować specjalną szarfę z napisem „Mummy To Be”. Nie zapomnijmy o wykonaniu pamiątkowych zdjęć, by po latach można było wrócić wspomnieniami do tego wyjątkowego dnia – tematyczne rekwizyty będą strzałem w dziesiątkę!

Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk
Jak zorganizować przyjęcie baby shower dla przyszłej mamy? - Pan Talerzyk
Ekspresowa wysyłka i realizacja

Wszystkie zamówienia złożone do 12:00 wysyłamy w ciągu 24h

Wszystkie produkty dostępne od ręki

Wszystkie produkty widoczne w sklepie znajdują się w naszym magazynie i są gotowe do natychmiastowej wysyłki

Bezpłatna dostawa od 250 zł

Zamówienia na kwotę wyższą niż 250 zł wysyłamy bezpłatnie

Bezpieczne płatności

Korzystamy z bezpiecznych płatności PayU oraz Paynow.pl